GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Winnie Masemola | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[2] | Morakane Molaoa | ZA | Polokwane Tennis Club | No | - |
[3] | Liyabukwa Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
[4] | Nkazimulo Sigasa | ZA | Modderfontein Tennis Club | No | - |
[5] | Yasmin Lombard | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
[6] | Paballo Chuene | lebowakgomo club | No | - | |
[7] | GIANA SMITH | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
[8] | Alexiah smith | ZA | Cowan House | No | - |
- | Camilla Seetso | Notwane | No | - | |
- | Angel Chakanyuka | Notwane | No | - | |
- | Ariana Van Der Westhuizen | ZA | Lapesa Tennis Club | No | - |
- | Rerotlhe Kgannyeng | BW | Notwane | No | - |
- | Kayla Markram | ZA | Kathu Tennis Club | No | - |
- | Alzé Meyer | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
- | Atlegang Monnakgotla | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
- | Karen Chega | ZW | Gauteng Noord | No | - |
- | Mariaana Spamer | ZA | Fichardtpark Laerskool | No | - |
- | Camdyn Farah | ZA | German Country Club | No | - |
- | Deonez Mandtoumbi | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Milah Neveling | ZA | Laerskool Fairland | No | - |
- | Alternate Alternate | Witfield Tennis Club | Yes | Rorisa Axé Jatto | |
- | Jessica-Sam Du Preez | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
- | Nolwazi Mnguni | ZA | Midstream Ridge Primary School | No | - |
- | Mahlako Legare | Tuks Tennis Club | No | - | |
- | Keotshepile Moorosi | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | Joan McDonald | ZA | Hennopspark Primary | No | - |
- | Kutlwano Maremeni | ZA | Curro Salt Rock | No | - |
- | Bokamoso Malapane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Botshelo Malapane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Onkagile Sefolo | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Mika Alberts | ZA | Laerskool Wierdapark | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Rorisa Axé Jatto | Jeppe Quondam Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-09-29 2:00pm | A2 | Tuks - Court 1 |
Deonez Mandtoumbi
|
Botshelo Malapane
|
6-2, 6-3 |
N/A | A3 | Tuks - Court 2 |
Alternate Alternate
(Did not play)
|
Alzé Meyer
|
Walkover |
2023-09-29 12:30pm | A4 | Tuks - Court 3 |
Milah Neveling
|
Alexiah smith [8]
|
7-6(4), 6-0 |
2023-09-29 12:30pm | A5 | Tuks - Court 4 |
Liyabukwa Magigaba [3]
|
Kayla Markram
|
6-1, 6-1 |
N/A | A6 | Tuks - Court 5 |
Mahlako Legare
|
Angel Chakanyuka
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-29 12:30pm | A7 | Tuks - Court 6 |
Bokamoso Malapane
|
Camdyn Farah
|
6-3, 6-3 |
2023-09-29 12:30pm | A8 | Tuks - Court 7 |
Mika Alberts
|
Paballo Chuene [6]
|
1-6, 4-6 |
2023-09-29 12:30pm | A9 | Tuks - Court 8 |
GIANA SMITH [7]
|
Nolwazi Mnguni
|
6-3, 6-0 |
2023-09-29 12:30pm | A10 | Tuks - Court 9 |
Mariaana Spamer
|
Karen Chega
|
6-0, 6-0 |
2023-09-29 12:30pm | A11 | Tuks - Court 10 |
Rerotlhe Kgannyeng
|
Jessica-Sam Du Preez
|
6-2, 6-1 |
2023-09-29 12:30pm | A12 | Tuks - Court 11 |
Keotshepile Moorosi
|
Nkazimulo Sigasa [4]
|
1-6, 3-6 |
2023-09-29 12:30pm | A13 | Tuks - Court 12 |
Yasmin Lombard [5]
|
Kutlwano Maremeni
|
2-6, 1-6 |
2023-09-29 12:30pm | A14 | Tuks - Court 13 |
Joan McDonald
|
Ariana Van Der Westhuizen
|
0-6, 2-6 |
2023-09-29 12:30pm | A15 | Tuks - Court 14 |
Camilla Seetso
|
Onkagile Sefolo
|
2-6, 1-6 |
2023-09-29 12:30pm | A16 | Tuks - Court 1 |
Atlegang Monnakgotla
|
Morakane Molaoa [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-09-30 9:30am | A17 | Tuks - Court 1 |
Winnie Masemola [1]
|
Deonez Mandtoumbi
|
6-3, 6-0 |
2023-09-30 9:30am | A18 | Tuks - Court 2 |
Alzé Meyer
|
Milah Neveling
|
4-6, 4-6 |
2023-09-30 9:30am | A19 | Tuks - Court 3 |
Liyabukwa Magigaba [3]
|
Mahlako Legare
|
6-1, 6-0 |
2023-09-30 9:30am | A20 | Tuks - Court 4 |
Bokamoso Malapane
|
Paballo Chuene [6]
|
1-6, 4-6 |
2023-09-30 9:30am | A21 | Tuks - Court 5 |
GIANA SMITH [7]
|
Mariaana Spamer
|
6-3, 6-3 |
2023-09-30 9:30am | A22 | Tuks - Court 6 |
Rerotlhe Kgannyeng
|
Nkazimulo Sigasa [4]
|
0-6, 4-6 |
2023-09-30 9:30am | A23 | Tuks - Court 7 |
Kutlwano Maremeni
|
Ariana Van Der Westhuizen
|
6-4, 6-3 |
2023-09-30 9:30am | A24 | Tuks - Court 8 |
Onkagile Sefolo
|
Morakane Molaoa [2]
|
0-6, 2-6 |
2023-10-01 9:30am | A25 | Tuks - Court 15 |
Winnie Masemola [1]
|
Milah Neveling
|
6-4, 6-2 |
2023-10-01 9:30am | A26 | Tuks - Court 16 |
Liyabukwa Magigaba [3]
(Ret.)
|
Paballo Chuene [6]
|
3-6, 0-6 Retired |
2023-10-01 11:00am | A27 | Tuks - Court 1 |
GIANA SMITH [7]
|
Nkazimulo Sigasa [4]
|
6-4, 6-2 |
2023-10-01 11:00am | A28 | Tuks - Court 2 |
Kutlwano Maremeni
|
Morakane Molaoa [2]
|
2-6, 0-6 |
2023-10-02 9:30am | A29 | Tuks - Court 1 |
Winnie Masemola [1]
|
Paballo Chuene [6]
|
6-4, 6-1 |
2023-10-02 9:30am | A30 | Tuks - Court 2 |
GIANA SMITH [7]
|
Morakane Molaoa [2]
|
3-6, 4-6 |
2023-10-03 9:30am | A31 | BELG - Belgrave 4 |
Winnie Masemola [1]
|
Morakane Molaoa [2]
|
3-6, 2-6 |
2023-10-02 12:30pm | B1 | Tuks - Court 16 |
Paballo Chuene [6]
|
GIANA SMITH [7]
|
4-6, 6-4, 10-7 |
2023-10-02 8:00am | C2 | Tuks - Court 5 |
Nkazimulo Sigasa [4]
|
Kutlwano Maremeni
|
6-2, 7-5 |
2023-10-02 11:00am | C3 | Tuks - Court 1 |
Milah Neveling
|
Nkazimulo Sigasa [4]
|
6-1, 6-4 |
2023-10-01 11:00am | E1 | Tuks - Court 3 |
Deonez Mandtoumbi
|
Alzé Meyer
|
3-6, 4-6 |
2023-10-01 11:00am | E2 | Tuks - Court 4 |
Mahlako Legare
|
Bokamoso Malapane
|
6-0, 6-2 |
2023-10-01 11:00am | E3 | Tuks - Court 5 |
Mariaana Spamer
|
Rerotlhe Kgannyeng
|
6-2, 6-2 |
2023-10-01 11:00am | E4 | Tuks - Court 6 |
Ariana Van Der Westhuizen
|
Onkagile Sefolo
|
3-6, 5-7 |
2023-10-01 12:30pm | E5 | Tuks - Court 16 |
Alzé Meyer
|
Mahlako Legare
|
6-2, 6-1 |
2023-10-01 2:00pm | E6 | Tuks - Court 1 |
Mariaana Spamer
|
Onkagile Sefolo
|
6-3, 7-5 |
2023-10-02 9:30am | E7 | Tuks - Court 7 |
Alzé Meyer
|
Mariaana Spamer
|
4-6, 0-6 |
2023-10-02 9:30am | F1 | Tuks - Court 8 |
Mahlako Legare
|
Onkagile Sefolo
|
1-6, 1-6 |
2023-10-01 2:00pm | G1 | Tuks - Court 2 |
Deonez Mandtoumbi
|
Bokamoso Malapane
|
6-2, 6-0 |
2023-10-01 2:00pm | G2 | Tuks - Court 3 |
Rerotlhe Kgannyeng
|
Ariana Van Der Westhuizen
|
7-6(4), 6-1 |
2023-10-02 8:00am | G3 | Tuks - Court 12 |
Deonez Mandtoumbi
|
Rerotlhe Kgannyeng
|
2-6, 6-7(2) |
2023-10-02 9:30am | H1 | Tuks - Court 9 |
Bokamoso Malapane
|
Ariana Van Der Westhuizen
|
4-6, 2-6 |
N/A | I2 | Tuks - Court 1 |
Alternate Alternate
(Did not play)
|
Alexiah smith [8]
|
Walkover |
N/A | I3 | Tuks - Court 2 |
Kayla Markram
|
Angel Chakanyuka
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-29 3:30pm | I4 | Tuks - Court 3 |
Camdyn Farah
|
Mika Alberts
|
6-3, 6-4 |
2023-09-29 3:30pm | I5 | Tuks - Court 4 |
Nolwazi Mnguni
|
Karen Chega
|
6-0, 6-0 |
2023-09-29 3:30pm | I6 | Tuks - Court 5 |
Jessica-Sam Du Preez
|
Keotshepile Moorosi
|
7-5, 6-1 |
2023-09-29 3:30pm | I7 | Tuks - Court 6 |
Yasmin Lombard [5]
|
Joan McDonald
|
6-1, 6-1 |
2023-09-29 3:30pm | I8 | Tuks - Court 7 |
Camilla Seetso
|
Atlegang Monnakgotla
|
6-7, 4-6 |
2023-10-01 11:00am | I9 | Tuks - Court 7 |
Botshelo Malapane
|
Alexiah smith [8]
|
0-6, 1-6 |
2023-10-01 11:00am | I10 | Tuks - Court 8 |
Kayla Markram
|
Camdyn Farah
|
6-7(5), 0-6 |
2023-10-01 11:00am | I11 | Tuks - Court 9 |
Nolwazi Mnguni
|
Jessica-Sam Du Preez
|
6-2, 6-2 |
2023-10-01 11:00am | I12 | Tuks - Court 10 |
Yasmin Lombard [5]
|
Atlegang Monnakgotla
|
6-0, 6-1 |
2023-10-01 2:00pm | I13 | Tuks - Court 4 |
Alexiah smith [8]
|
Camdyn Farah
|
6-3, 6-1 |
2023-10-01 2:00pm | I14 | Tuks - Court 5 |
Nolwazi Mnguni
|
Yasmin Lombard [5]
|
6-4, 6-4 |
2023-10-02 9:30am | I15 | Tuks - Court 10 |
Alexiah smith [8]
|
Nolwazi Mnguni
|
7-5, 1-6, 4-10 |
2023-10-02 9:30am | J1 | Tuks - Court 11 |
Camdyn Farah
|
Yasmin Lombard [5]
|
2-6, 0-6 |
2023-10-01 2:00pm | K1 | Tuks - Court 6 |
Botshelo Malapane
|
Kayla Markram
|
3-6, 2-6 |
2023-10-01 2:00pm | K2 | Tuks - Court 7 |
Jessica-Sam Du Preez
|
Atlegang Monnakgotla
|
6-0, 6-0 |
2023-10-02 9:30am | K3 | Tuks - Court 12 |
Kayla Markram
|
Jessica-Sam Du Preez
|
7-5, 4-6, 7-10 |
2023-10-02 9:30am | L1 | Tuks - Court 13 |
Botshelo Malapane
|
Atlegang Monnakgotla
|
4-6, 6-4, 5-10 |
N/A | M3 | - |
Karen Chega
|
Keotshepile Moorosi
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-01 11:00am | M4 | Tuks - Court 11 |
Joan McDonald
|
Camilla Seetso
|
3-6, 5-7 |
2023-10-01 2:00pm | M6 | Tuks - Court 8 |
Karen Chega
|
Camilla Seetso
|
0-6, 1-6 |
2023-10-02 8:00am | M7 | Tuks - Court 11 |
Mika Alberts
|
Camilla Seetso
|
6-4, 2-6, 5-10 |