BD 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Jayden SUMMERS | Midstream College | Rhys Vorwerk | No | - | |
[1] | Rhys Vorwerk | Hillcrest Tennis Club | Jayden SUMMERS | No | - | |
[2] | Michaèl Bell | ZA | North West | Nhlakanipho NGWENYA | No | - |
[2] | Nhlakanipho NGWENYA | Fairland Tennis Club | Michaèl Bell | No | - | |
[3] | Erick Heyns | ZA | Willem Postma Primary | Rynard VAN DER LAAN | No | - |
[3] | Rynard VAN DER LAAN | ZA | Hoërskool Waterkloof | Erick Heyns | No | - |
[4] | George Denysschen | ZA | Hillcrest Tennis Club | Hanno Bouwer | No | - |
[4] | Hanno Bouwer | ZA | Paul Roos Gimnasium | George Denysschen | No | - |
- | Benjamin Loots | ZA | Hermanus Tennis Club | Reuben Lerm | No | - |
- | Reuben Lerm | ZA | Hugenote Laerskool | Benjamin Loots | No | - |
- | Christian Oberhofer | ZA | Welgemoed Tennis Club | Christof Dreyer | No | - |
- | Lourens Swanepoel | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | Bogdan Mandic | No | - |
- | Tshireletso Mohlala | ZA | Soshanguve Tennis Club | Mahlohonolo Mohlala | No | - |
- | Niel Erasmus | ZA | Garsfontein Primary | Janko Lamprecht | No | - |
- | Waldo de Beer | Rustenburg High | Jaco van Lingen | No | - | |
- | Bogdan Mandic | Grey College Primary | Lourens Swanepoel | No | - | |
- | Brayden Batchelor | German Country Club | Rhys Miller | No | - | |
- | Christof Dreyer | ZA | Evertsdal Tennis Club | Christian Oberhofer | No | - |
- | Rhys Miller | ZA | German Country Club | Brayden Batchelor | No | - |
- | Thyan Botha | ZA | Polokwane Tennis Club | Dalain Crous | No | - |
- | Calum Saayman | ZA | German Country Club | Nicolai Paraian | No | - |
- | ADAM BRICKMAN | ZA | Killarney Tennis Club | Aadil Vally | No | - |
- | Nicolai Paraian | ZA | Rivonia Recreation Club | Calum Saayman | No | - |
- | Jaco van Lingen | ZA | Noordheuwel Tennis Club | Waldo de Beer | No | - |
- | Dalain Crous | Valhalla | Thyan Botha | No | - | |
- | Janko Lamprecht | ZA | Hoërskool Waterkloof | Niel Erasmus | No | - |
- | Mahlohonolo Mohlala | ZA | Tshireletso Mohlala | No | - | |
- | Aadil Vally | ZA | ADAM BRICKMAN | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-10-05 12:30pm | A2 | Tuks - Court 11 |
Rhys Miller
Brayden Batchelor
|
Janko Lamprecht
Niel Erasmus
|
3-6, 1-6 |
2023-10-05 12:30pm | A3 | Tuks - Court 12 |
Rynard VAN DER LAAN [3]
Erick Heyns [3]
|
Tshireletso Mohlala
Mahlohonolo Mohlala
|
6-2, 6-1 |
N/A | A4 | Tuks - Court 2 |
Waldo de Beer
Jaco van Lingen
(Did not play)
|
Benjamin Loots
Reuben Lerm
|
Walkover |
N/A | A5 | Tuks - Court 6 |
Bogdan Mandic
Lourens Swanepoel
|
Christof Dreyer
Christian Oberhofer
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-05 12:30pm | A6 | Tuks - Court 13 |
Dalain Crous
Thyan Botha
|
George Denysschen [4]
Hanno Bouwer [4]
|
2-6, 1-6 |
2023-10-05 12:30pm | A7 | Tuks - Court 14 |
Nicolai Paraian
Calum Saayman
|
Aadil Vally
ADAM BRICKMAN
|
6-1, 3-6, 10-8 |
2023-10-05 3:00pm | A9 | Tuks - Court 7 |
Jayden SUMMERS [1]
Rhys Vorwerk [1]
|
Janko Lamprecht
Niel Erasmus
|
5-7, 6-1, 10-7 |
2023-10-05 3:00pm | A10 | Tuks - Court 8 |
Rynard VAN DER LAAN [3]
Erick Heyns [3]
|
Benjamin Loots
Reuben Lerm
|
6-4, 6-4 |
2023-10-05 3:00pm | A11 | Tuks - Court 9 |
Bogdan Mandic
Lourens Swanepoel
|
George Denysschen [4]
Hanno Bouwer [4]
|
6-4, 4-6, 2-10 |
2023-10-05 3:00pm | A12 | Tuks - Court 10 |
Nicolai Paraian
Calum Saayman
|
Michaèl Bell [2]
Nhlakanipho NGWENYA [2]
|
4-6, 5-7 |
2023-10-07 12:30pm | A13 | Tuks - Court 9 |
Jayden SUMMERS [1]
Rhys Vorwerk [1]
|
Rynard VAN DER LAAN [3]
Erick Heyns [3]
|
7-6(7), 6-2 |
2023-10-07 12:30pm | A14 | Tuks - Court 10 |
George Denysschen [4]
Hanno Bouwer [4]
|
Michaèl Bell [2]
Nhlakanipho NGWENYA [2]
|
5-7, 6-7(5) |
2023-10-08 12:30pm | A15 | GrkTS - Court 8 |
Jayden SUMMERS [1]
Rhys Vorwerk [1]
|
Michaèl Bell [2]
Nhlakanipho NGWENYA [2]
|
6-4, 6-4 |