MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Carl ROOTHMAN | ZA | Camps Bay Tennis Club | No | - |
- | De Wet Du Plessis | Welgemoed Tennis Club | No | - | |
- | Jonah ANDERSON | ZA | Fresnaye Sports Club | No | - |
- | Ryan Roelofse | Somerset West Tennis Club | No | - | |
[3] | Wikus ROBBERTSE | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
- | Daniël WESSELS | ZA | Riversdal Tennis Club | No | - |
- | Luca LINK | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
- | Wade HERMANUS | ZA | Kenridge Tennis Club | No | - |
- | André VILJOEN | ZA | Worcester Tennis Club | No | - |
- | William ZULCH | ZA | Paarl Tennis Club | No | - |
- | John COETZEE | ZA | Hugenote Hoerskool | No | - |
[4] | Luke GEDULDT | ZA | Groote Schuur High | No | - |
- | FransWillem VAN DER MERWE | ZA | Paarl Boys' High School | No | - |
- | Leonardo SOLA | ZA | Somerset West Country Club | No | - |
- | Ernst GOUWS | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
[2] | Nikolai HENSBERG | ZA | Beacon Bay Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-09-12 8:00am | A1 | STK - Court 01 |
Carl ROOTHMAN [1]
|
De Wet Du Plessis
|
6-1, 6-0 |
2020-09-12 8:00am | A2 | STK - Court 02 |
Jonah ANDERSON
|
Ryan Roelofse
|
1-6, 4-6 |
2020-09-12 8:00am | A3 | STK - Court 03 |
Wikus ROBBERTSE [3]
|
Daniël WESSELS
|
6-4, 6-4 |
2020-09-12 8:00am | A4 | STK - Court 04 |
Luca LINK
|
Wade HERMANUS
|
6-4, 4-6, 10-8 |
N/A | A5 | - |
André VILJOEN
|
William ZULCH
(Did not play)
|
Walkover |
2020-09-12 8:00am | A6 | STK - Court 06 |
John COETZEE
|
Luke GEDULDT [4]
|
5-7, 2-6 |
2020-09-12 8:00am | A7 | STK - Court 07 |
FransWillem VAN DER MERWE
|
Leonardo SOLA
|
6-3, 6-4 |
2020-09-12 8:00am | A8 | STK - Court 08 |
Ernst GOUWS
|
Nikolai HENSBERG [2]
|
6-3, 7-6 |
2020-09-12 10:30am | A9 | STK - Court 05 |
Carl ROOTHMAN [1]
|
Ryan Roelofse
|
6-4, 6-3 |
2020-09-12 10:30am | A10 | STK - Court 06 |
Wikus ROBBERTSE [3]
|
Luca LINK
|
2-6, 6-1, 10-6 |
2020-09-12 10:30am | A11 | STK - Court 07 |
André VILJOEN
|
Luke GEDULDT [4]
|
1-6, 1-6 |
2020-09-12 10:30am | A12 | STK - Court 08 |
FransWillem VAN DER MERWE
|
Ernst GOUWS
|
3-6, 6-3, 8-10 |
2020-09-13 8:00am | A13 | STK - Court 01 |
Carl ROOTHMAN [1]
|
Wikus ROBBERTSE [3]
|
4-6, 1-6 |
2020-09-13 8:00am | A14 | STK - Court 02 |
Luke GEDULDT [4]
|
Ernst GOUWS
|
2-6, 4-6 |
2020-09-13 12:00pm | A15 | STK - Court 09 |
Wikus ROBBERTSE [3]
|
Ernst GOUWS
|
6-3, 4-6, 2-10 |
2020-09-13 12:00pm | B1 | STK - Court 10 |
Carl ROOTHMAN [1]
|
Luke GEDULDT [4]
|
2-6, 6-7 |
N/A | C1 | - |
Ryan Roelofse
(Did not play)
|
Luca LINK
|
Walkover |
2020-09-13 8:00am | C2 | STK - Court 04 |
André VILJOEN
|
FransWillem VAN DER MERWE
|
6-4, 6-0 |
2020-09-19 9:15am | C3 | STK - Court 02 |
Luca LINK
|
André VILJOEN
|
1-6, 7-5, 10-4 |
2020-09-12 10:30am | E1 | STK - Court 09 |
De Wet Du Plessis
|
Jonah ANDERSON
|
1-6, 3-6 |
2020-09-12 10:30am | E2 | STK - Court 10 |
Daniël WESSELS
|
Wade HERMANUS
|
6-4, 7-5 |
N/A | E4 | - |
Leonardo SOLA
|
Nikolai HENSBERG [2]
(Did not play)
|
Walkover |
2020-09-13 8:00am | E5 | STK - Court 05 |
Jonah ANDERSON
|
Daniël WESSELS
|
6-3, 1-6, 11-9 |
N/A | E6 | - |
John COETZEE
|
Leonardo SOLA
(Did not play)
|
Walkover |
2020-09-19 9:15am | E7 | STK - Court 05 |
Jonah ANDERSON
|
John COETZEE
|
6-4, 1-6, 9-11 |
2020-09-13 8:00am | G1 | STK - Court 07 |
De Wet Du Plessis
|
Wade HERMANUS
|
0-6, 2-6 |