MD GOLD
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | ULRICH REHLEN | DE | Milnerton Tennis Club | Luca GRANVOGL | No | - |
- | Johannes Adam | ZA | Westville Boys High | George Louw | No | - |
- | Philip Strauss | ZA | Laerskool Vredendal | MARC POGGENPOEL | No | - |
[4] | Andre Diniz | BR | Claremont Tennis Club | Dawid Terblanche | No | - |
- | Londa Zungu | ZA | Berea Lawn Tennis Club | Bernard Van Staden | No | - |
- | Abraham Spies | Paarl Gimnasium High | Lukas Norval | No | - | |
- | Salvador Moronell | ZA | Lusaka Squash Club | Luc Lindeque | Yes | |
[3] | TJ Chuene | ZA | Lebowakgomo Tennis Club | MABEKA NAKANA | No | - |
- | Olivier Provoyeur | ZA | Bottelary Tennis Club | Melgard Keller | No | - |
- | Hugo (Okkie) Slabbert | ZA | Somerset West Tennis Club | Izak Burger | No | - |
[2] | Matteo Tramontano | Edgemead Tennis Club | Dante Rix | No | - | |
[1] | Luca GRANVOGL | Somerset West Tennis Club | ULRICH REHLEN | No | - | |
[2] | Dante Rix | ZA | Atlantic tennis Academy | Matteo Tramontano | No | - |
[3] | MABEKA NAKANA | ZA | Schoonspruit Tennis Club | TJ Chuene | No | - |
[4] | Dawid Terblanche | Somerset West Country Club | Andre Diniz | No | - | |
- | George Louw | NA | Johan Theron Tennis School | Johannes Adam | No | - |
- | Lukas Norval | ZA | Somerset West Tennis Club | Abraham Spies | No | - |
- | Luc Lindeque | ZA | Rooihuiskraal Tennis Club | Salvador Moronell | No | - |
- | Bernard Van Staden | ZA | Recreation Tennis Club | Londa Zungu | No | - |
- | Izak Burger | ZA | Strand Tennis klub | Hugo (Okkie) Slabbert | No | - |
- | Melgard Keller | Stellenbosch High | Olivier Provoyeur | No | - | |
- | MARC POGGENPOEL | ZA | Tennis World Academy - Ida's Valley | Philip Strauss | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-12-18 5:00pm | A2 | STK - Court 01 |
Johannes Adam
George Louw
|
Philip Strauss
MARC POGGENPOEL
|
6-2, 7-5 |
2022-12-18 5:00pm | A4 | STK - Court 02 |
Londa Zungu
Bernard Van Staden
|
Abraham Spies
Lukas Norval
|
3-6, 2-6 |
2022-12-18 5:00pm | A7 | STK - Court 03 |
Olivier Provoyeur
Melgard Keller
|
Hugo (Okkie) Slabbert
Izak Burger
|
1-6, 1-6 |
2022-12-19 1:15pm | A9 | STK - Court 08 |
ULRICH REHLEN [1]
Luca GRANVOGL [1]
|
Johannes Adam
George Louw
|
6-3, 6-2 |
2022-12-19 1:15pm | A10 | STK - Court 09 |
Andre Diniz [4]
Dawid Terblanche [4]
|
Abraham Spies
Lukas Norval
|
6-1, 6-0 |
2022-12-19 1:15pm | A11 | STK - Court 10 |
Salvador Moronell
Luc Lindeque
|
TJ Chuene [3]
MABEKA NAKANA [3]
|
2-6, 6-1, 5-10 |
2022-12-19 1:15pm | A12 | STK - Court 11 |
Hugo (Okkie) Slabbert
Izak Burger
|
Matteo Tramontano [2]
Dante Rix [2]
|
7-6, 2-6, 10-7 |
2022-12-19 3:15pm | A13 | STK - Court 11 |
ULRICH REHLEN [1]
Luca GRANVOGL [1]
|
Andre Diniz [4]
Dawid Terblanche [4]
|
6-1, 6-2 |
2022-12-19 3:15pm | A14 | STK - Court 12 |
TJ Chuene [3]
MABEKA NAKANA [3]
|
Hugo (Okkie) Slabbert
Izak Burger
|
1-6, 2-6 |
2022-12-20 3:15pm | A15 | STK - Court 03 |
ULRICH REHLEN [1]
Luca GRANVOGL [1]
|
Hugo (Okkie) Slabbert
Izak Burger
|
6-4, 6-2 |